FAQ
 
Czy aby wziąć udział w konkursie O!błędne Dyktando muszę się zarejestrować / być zalogowanym?
 
Tak. Warunkiem udziału w konkursie O!błędne Dyktando jest rejestracja.
 
Nie jestem zadowolony z mojego wyniku w O!błędnym Dyktandzie. Czy mogę go poprawić?
 
Użytkownik ma 3 podejścia do rozgrywki, w dowolnym terminie od 20 sierpnia do 30 września 2018 roku, w trakcie trwania Konkursu Online. Dopuszczalne jest zatem poprawienie swoich wyników przed zakończeniem Konkursu Online, w celu osiągnięcia lepszego wyniku w Rankingu Indywidualnym. Przy każdym kolejnym podejściu aplikacja losuje nowe akapity dyktanda, a także nowe pytania testowe dla Użytkownika. Nie ma możliwości rozwiązania dwa razy tych samych zadań. W ramach tej edycji Konkursu każdy Użytkownik może przejść rozgrywkę maksymalnie trzy razy, mając szansę na poprawienie swojego wyniku oraz pozycji w Rankingu Indywidualnym.
 
 
Nie poszło mi w grze online. Czy mogę spróbować swoich sił ponownie, rejestrując się na inny adres e-mail?
 
Nie. Pojedyncza osoba fizyczna może dokonać skutecznej i pełnej Rejestracji tylko i wyłącznie jednokrotnie. Osoba fizyczna może zatem brać udział w Konkursie tylko i wyłącznie jako jeden określony Uczestnik. Zabronione jest uczestniczenie w Konkursie jako więcej niż jeden Uczestnik. Rejestracja przez różne adresy mailowe jest niezgodna z regulaminem gry i równoznaczna z usunięciem wyników Uczestnika z rankingu.
 
 
Czy podczas dyktanda mogę posiłkować się wiedzą z Internetu lub książek?
 
Biorąc udział w grze Użytkownik oświadcza, że przejdzie rozgrywkę używając wyłącznie swojej wiedzy i nie będzie korzystał ze słowników papierowych oraz sieciowych. Każdorazowa próba włączenia innej karty (w przeglądarce internetowej) w trakcie rozgrywki będzie przerywała grę i Użytkownik straci jedną z trzech szans na rozgrywkę.
 
Zarejestrowałem konto, ale nie mogę się zalogować. Co teraz?
 
Aby dokonać pełnej rejestracji, należy kliknąć w odnośnik z potwierdzeniem, który został przesłany na podany adres e-mail. Dopiero po autoryzacji będzie można zalogować się na konto.
 
Mój wynik nie pojawił się w rankingu. Co zrobić w takiej sytuacji?
 
Przede wszystkim uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Ze względu na dużą ilość użytkowników aktualizacja rankingu może potrwać około 2 godzin. Wynik, który jest wysyłany na e-maila podanego podczas rejestracji, potwierdza udział w Konkursie i pojawi się w rankingu po upływie podanego powyżej czasu.
 
Mam 20 lat, czy mogę wziąć dział w Konkursie?
 
Niestety nie. Uczestnikiem Konkursu może być osoba w wieku – określonym na pierwszy dzień Okresu Konkursu – nie starszym niż 19 lat (tj. urodzeni przed 20 sierpnia 1998 roku).
 
Nie mam 18 lat, czy mogę wziąć udział w Konkursie?
 
Użytkownicy niepełnoletni muszą mieć zgodę opiekuna prawnego, jeśli chcą wziąć udział w Konkursie. Dotyczy to również zaproszenia na finał wydarzenia. Do otrzymania nagrody uprawnieni są̨ tylko i wyłącznie prawni przedstawiciele niepełnoletniego zwycięzcy.

 
Skąd będę wiedział, że dostałem się do finału, który odbędzie się w Warszawie?
 
Wyniki Konkursu w postaci końcowego Rankingu Indywidualnego, zostaną ogłoszone do dnia 4 października 2018 roku na Stronie Konkursowej. Uczestnicy, którym przysługiwać będzie prawo do Nagrody oraz Uczestnicy, którzy uzyskają także prawo do uczestnictwa w Finale Konkursu, otrzymają odrębne powiadomienia o Wynikach Konkursu przesłane pocztą elektroniczną na adres e-mail Uczestnika podany w Formularzu, niezwłocznie po ogłoszeniu Wyników Konkursu nie później jednak niż do dnia 17 października 2018 roku.
 
Do kiedy trwa Konkurs?
 
Konkurs Online odbywać się będzie od dnia 20 sierpnia 2018 roku (godz.  8:00) do dnia 30 września 2018 roku (godz. 23:59). Etap finałowy odbędzie się w Warszawie w dniu 27 października 2018 roku.
 
Jakie są etapy Konkursu?
 
Konkurs podzielony został na dwa etapy. Pierwszym z nich jest Konkurs Online. Aby wziąć w nim udział, należy wykonać odpowiednie zadania na stronie www.oblednedyktando.pl. Drugi etap to wydarzenie finałowe, na które zaprosimy trzystu najlepszych uczestników.
 
Jak będzie wyglądał finał całej zabawy?
 
500 najlepszych uczestników weźmie udział w wielkim (realnym) dyktandzie, w trakcie którego będą mieli szansę zdobyć kolejne nagrody. Wydarzenie finałowe będzie miało charakter pisemnego dyktanda z elementami nawiązującymi do działań w aplikacji. Na wydarzeniu finałowym Użytkownicy będą oceniani w dwóch kategoriach wiekowych:
- do lat 12 (do lat 11 włącznie);
- od lat 12 (od lat 12 włącznie);
 
Nagrody zostaną przyznane w obu kategoriach. Uczestnicy będą oceniani przez jury.   
 
Czy koszty podróży dla osób zaproszonych na finał zostaną pokryte przez organizatorów?
 
Organizator nie zwraca kosztów dojazdu na wydarzenie finałowe O!Błędnego Dyktanda. Użytkownik lub niepełnoletni Użytkownik wraz z opiekunem sami pokrywają koszty podróży do Warszawy, aby móc wziąć udział w finale oraz odebrać Nagrody z pierwszego etapu Konkursu. W przypadku nieodebrania nagród podczas Finału nagrody z Konkursu Online zostaną wysłane do zwycięzców pocztą.
 
Jakie nagrody mogę wygrać w pierwszym etapie Konkursu?
 
 
Nagrody przyznawane w turze konkursu online O!Błędnego Dyktanda:
 
o             Nagroda za 1 miejsce Konsola SONY PlayStation 4 Pro 1TB B Chassis Czarna
o             Nagroda za 2 miejsce Apple iPhone SE 32GB Silver Refurbished
o             Nagroda za 3 miejsce Garmin Vivoactive HR ELEVATE (Black/Regular)
o             Nagroda za 4 miejsce Elektroniczna deskorolka smartboard SKYMASTER Opticum
o             Nagroda 5 miejsce Drone 3.3 WIFI
o             Nagroda 6 miejsce Drone 3.3 WIFI
o             Nagroda 7 miejsce Razor wrotki Jetts DLX
o             Nagroda 8 miejsce Razor wrotki Jetts DLX
o             Nagroda 9 miejsce Garett G11 czarny
o             Nagroda 10 miejsce Garett G11 czarny
 
Nagrody przyznawane najlepszej szkole:
 
Zestaw dla najlepszej szkoły w rankingu, na który składa się 100 (sto) wyprawek szkolnych zawierających:
 
Plecak
Linijkę
Gumkę do ścierania
Pastele olejne
Kredki świecowe
 
 
Jak mogę odebrać nagrodę?
 
Nagrodę można odebrać na wydarzeniu finałowym lub w przypadku, gdy Użytkownik nie może się na nim pojawić, zostanie przesłana pocztą niezwłocznie po otrzymaniu danych kontaktowych, nie wcześniej jednak niż przed dniem 27 października 2018 roku.
 
Nie mogę pojawić się na wydarzeniu finałowym. Czy moja nagroda przepadła?
 
Nie. Nieobecność na finale Konkursu O!Błędne Dyktando nie jest równoznaczna z niepodjęciem nagrody wygranej w pierwszej turze Konkursu Online. W przypadku Uczestników, którzy – prócz prawa do Nagrody – uzyskali prawo do Uczestnictwa w Finale Konkursu, nagrody będą wręczane podczas Finału Konkursu. W przypadku nieobecności na Finale Konkursu lub niemożności odebrania narody na Finale Konkursu, nagroda zostanie przesłana pocztą.
 
 
Czy mogę grać w Orto-Gry po skończonym konkursie?
 
Oczywiście! Po skończonym konkursie jeszcze przez długi czas Orto-Gry będą dostępne dla wszystkich osób lubiących łączenie przyjemnego z pożytecznym. Nauka poprzez zabawę!
 
Czy aby grać w Orto-Gry muszę się zarejestrować / być zalogowanym?
 
Aby zagrać w Orto-Gry nie musisz się rejestrować. Jeśli jednak chcesz wygrać nagrody za udział w Orto-Grach, musisz być zarejestrowany, aby wynik mógł zostać zapisany w rankingu Gry, co jest niezbędne do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami.
 
Na czym polegają Orto-Gry?
 
Orto-Gry to trzy gry, w których można sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Na początku każdej z nich załączony jest Samouczek, który wyjaśnia dokładnie zasady gry oraz punktację.
 
Gry publikowane są co 2 tygodnie: najpierw Pary-Mary, następnie Interspace, a na końcu Orto-Basketball.
 
Każda z Orto-Gier działa na zasadzie konkursu przez 2 tygodnie:
  • Pary Mary – od 20 sierpnia (od godz. 8:00) do 2 września (do godz. 23:59)
  • Interspace – od 3 września (od godz. 00:00) do 16 września (do godz. 23:59)
  • Orto-Basketball – od 17 września (do godz. 00:00) do 30 września (od godz. 23:59)
 
Każda z gier ma oddzielny ranking i oddzielne nagrody. Jeżeli chcesz wziąć udział w przyznaniu nagród, pamiętaj o przesłaniu zgód, które są odrębne dla każdej z 3 gier.
 
Nagrody w każdej z gier to:
  • Nagroda za 1 miejsce: zestaw 16 długopisów marki Pilot Pen Polska edycja MIKA, o szacunkowej wartości rynkowej ok. 200 zł
  • Nagroda za miejsce od 2 do 49: 4 długopisy marki Pilot Pen Polska edycja MIKA, o szacunkowej wartości rynkowej ok. 40 zł.
 
Dlaczego mój wynik z Orto-Gry nie zapisuje się w rankingu?
 
Ranking do każdej z Orto-Gier działa w trakcie trwania konkursu (daty i godziny w odpowiedzi na pytanie: „Na czym polegają Orto-Gry?”) i dotyczy jedynie zarejestrowanych w tym czasie użytkowników. W tych ramach czasowych udział w Orto-Grach, po wcześniejszym zarejestrowaniu, gwarantuje udział w konkursie z nagrodami, a wynik zostaje zapisany w rankingu konkretnej gry, w zakładce RANKING. Po zakończeniu konkursu w każdą z gier można grać dalej, jednak nie ma to wpływu na otrzymanie nagród za udział w konkursie.
 
Mam 20 lub więcej lat. Czy mogę zagrać w Orto-Gry?
 
Tak, w Orto-Gry może zagrać każdy bez względu na wiek.
 
Korzystamy z plików cookies w celu zapewnienia optymalnego funkcjonowania Serwisu oraz jego dalszego rozwoju i promocji zgodnie z treścią Polityki Cookies. Uznajemy, że przeglądając stronę i korzystając z udostępnionych usług, wyrażasz na to zgodę.